Osjećaj punine, radosti, zadovoljstva, sabranosti, zahvalnosti. To su samo neke od emocija koje su bile prisutne 25. lipnja kada je nas osmero framaša obnovilo svoja obećanja pod geslom: „Sutra će se samo pobrinuti za sebe. Dosta je svakom danu zla njegova.“ (Mt 6,34)
22. i 23. lipnja imali smo duhovnu obnovu. Ona se sastojala od križnog puta, Svete Mise, raznih predavanja, klanjanja, ali i primanja. U Framu su primljene dvije djevojke. Uz sve takozvane „formalnosti“ bilo je i zabave uz kviz Volim Framu. Osobno, najbolji dio obnove mi je bila osama. Znamo kako je sv. Benedikt odlučio živjeti u osami pa smo odlučili i mi, bar na kratko.
Smatram da je to vrijeme kada se toliko zbližiš sa Kristom da jednostavno ne želiš otići – raduješ Mu se kao dijete. Ništa ne govoriš, a On sve zna. Govoriš sve pa ti je lakše. Slušaš i razumiješ. Slušaš, ali možda ne čuješ. No zadovoljan si jer znaš da je tu, čeka te i sluša te.
Pa slušao je tako i nas na obećanjima i na mjuziklu o svetoj Klari Asiškoj koji je slijedio nakon Svete Mise. Klara nam je pokazala što znači živjeti uz Boga. Što znači slaviti Boga živoga, bez obzira na okolnosti.
Neopisiva je emocija prolazila našom nutrinom. Osjećaš se sigurno i kao da ti duša lebdi, neka ti osjećaji još dugo, dugo zažive u svima nama. A za to su zaslužni i naši gosti.
Želimo zahvaliti svim framašima i svima onima koju su nas došli podržati. Svima vama koji ste zajedno sa nama slavili Boga kroz molitvu i pjesmu!
„Ne samo sebi živjeti, nego i drugima koristiti.“
Larisa Orenda, Frama Kloštar Podravski
fotografije: Frama




