Advent u Našicama

advent2012_druga_svijeca

U Našicama se već nekoliko godina održava manifestacija “Advent u franjevačkim Našicama” u organizaciji Udruge za kulturu življenja DarNa Našice, uz potporu Udruge informatičara INFO Našice, i uz podršku i suradnju našičkih fratara i župljana župe sv. Antuna Padovanskog. Oko fontane na glavnom gradskom trgu, Trgu dr. Franje Tuđmana, postavlja se vijenac čije se svijeće pale svake subote uoči adventskih nedjelja. U glazbeno-scensko-molitvenom programu sudjeluje cijeli grad, ne samo župa, što to čini jednim doista posebnim događajem. Jedna od subota uvijek je posebna za našičke framaše, od kojih netko uvijek ima čast upaliti adventsku svijeću. Tako je bilo i ove godine. Druga adventska svijeća bila je framaška. Bilo je baš zanimljivo paliti tu svijeću, kao što se vidi na slikama, jer je na taj je dan snijeg zavio cijeli naš grad (i dio naše lijepe domovine) u bijelo. To nije smelo ni framaše ni njihove sugrađane koji su se u zadivljujućem broju suprotstavili snijegu i hladnoći kako bi zajedno izašli u susret Božiću. Snijeg se u međuvremenu otopio, framaši su sudjelovali na paljenju treće svijeće, no upravo će ta druga adventska svijeća svima u pamćenju ostati kao svjedočanstvo vjere i ljubavi prema Bogu koju ništa ne može zaustaviti.  Pa čak ni nekoliko (puno) metara snijega. Pročitajte i pogledajte kako je to izgledalo.

DSCN2890

Upaljena je i druga svijeća na našem trgu u lijepom gradu Našicama

        Kako bi se nastavila “Adventska zbilja”, Advent u Franjevačkim Našicama ususret Božiću, blagdanu Isusova rođenja, zapaljena je i druga svijeća na adventskom vijencu postavljenom oko fontane na Trgu dr. Franje Tuđmana. Dogodilo se to u subotu nakon euharistijskog slavlja, u kojem smo proslavili Bezgrešno začeće Blažene Djevice Marije. Osmišljen scenarij i program vjeroučitelja Ivana Sporinskog te subotnje večeri okupljenima su uprisutnili  članovi Franjevačke mladeži– Tatjana Rigo, Robert Kresić, Dunja Rukavina, Anđela Zlosa i Marija Čiček.  Poticajnim tekstovima i novom upaljenom svijećom, koju je zapalila framašica Terezija Umiljanović željeli su ovaj naš grad obasjati svjetlom dobrote, mira i ljubavi Iako je snijeg zatrpao naše domove, ceste i staze, ljudi dobre volje su pronašli put do našeg trga kako bi sudjelovali i u ovakvom načinu svjedočenja vjere. Uz svjetlo svijeće, okupljene je grijala pjesma zbora Snaga Duha. Pred kraj programa molitvu su izrekli oni koji potiho kucaju na vrata Frame – članovi Framice, koji svoje susrete imaju svake nedjelje poslije mise u 9:oo sati. Neka bude svima  blagoslovljeno hodočašće kroz ovo našičko došašće. Neka dobrota naših srca radosnim bojama oslikava ova simbolična četiri koraka. Neka toplina naše prisutnosti poput svijeće grije i obasjava put prema Onome kome su usmjereni naši koraci. Naš duhovni asistent, fra Dragutin, je na završetku govorničko-glazbenog program podijelio svima blagoslov i s pjesmom, a mi smo praćeni snježnim pahuljama otišli svojim domovima.

Tatjana Rigo, Frama Našice

DSCN2879

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.