Molitvena akcija “Oaza ljubavi” Frame Lišane- sv. Mihovil

12380357_1176548052370408_1551180999_n

Tek što je božićno vrijeme prošlo, već smo počeli kovati planove za Uskršnje akcije. Svatko je imao svoju ideju i svaka je  ideja bila odlična, međutim, u moru ideja, planova, projekata, ipak je jedna ideja bila najposebnija. Ova ideja nije došla niti od jednog člana naše Frame, ali je od našeg župljanina. On se dosjetio kako da Frama učini nešto drugačije i posebno za našu malu župu. Ideju smo predočili ostalim članovima Frame i svi su bili oduševljeni i iznenađeni njome. Ideja je bila da molitvom posjetimo župljane, odnosno naš duhovni asistent na sv. misi rekao je par riječi o ovoj molitvenoj akciji i pozvao obitelji da se prijave kako bi članovi Frame i FSR-a molili zajedno s njima krunicu u njihovu domu. Za početak se prijavio solidan broj obitelji, a framaši i članovi FSR-a spremno su se odazvali na ovu akciju. Nakon završetka prijava, morali smo napraviti i raspored kako će, kada, tko i gdje ići. Podijelili smo se u 6 ekipa – svaka ekipa sastojala se od 4 člana, jednog člana FSR-a i tri framaša. Svaka ekipa dobila je po 3 obitelji koje smo odlučili posjetiti na Cvjetnicu poslijepodne (izuzev onih obitelji koje smo posjetili dan poslije, u ponedjeljak). Svaka obitelj dobila je na poklon blagoslovljenu krunicu koju je netom prije na sv. Misi za cijelu župu kod sv. Mihovila u Vukšiću blagoslovio naš župnik, fra Damir Ćiro Čikara. Međutim, osim krunica, framaši su odlučili ostaviti i svoj trag obiteljima. Svi smo napravili znak tau, napisali zahvalnicu i jedan popratni citat. Tako je svatko od nas ostavio mali djelić svoga truda u ovoj molitvenoj akciji. Obitelji su nas spremno dočekale, s oduševljenjem, ljubavlju i s osmijehom na licu. Svima ovo je bilo nešto novo i svi su odlučno potvrdili kako je lakše moliti uz veći broj ljudi, a ne sam. Ovo je bila odlična prilika da naši župljani upoznaju još bolje našu Framu, ali i FSR te da i njih uključimo u naše male akcije. A najbolji način je bila upravo molitva. S molitvom možemo apsolutno sve i s njom nikad ne možemo pogriješiti. Također, svi smo sigurni kako ovo nije kraj, nego tek početak našeg rada i djelovanja u našoj župi i odlučni smo u tome da i dalje nastavimo moliti s našim obiteljima, župljanima, prijateljima. Za kraj se zahvaljujemo svim obiteljima koje su se spremno odazvale i odlučile otvoriti vrata svojih domova nama, mladim ljudima koji žele popraviti ovaj svijet. I, naravno, zahvaljujemo se čovjeku od kojeg je ova ideja i potekla, našem dragom župljaninu.

“Svaki dan si odvoji pola sata za molitvu, osim ako imaš puno posla – u tom slučaju si odvoji jedan sat.”

Sv. Franjo Saleški

 

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.